به فروشگاه اینترنتی پالیز خوش آمدید!

10 مورد از بهترین شامپوها برای ریزش مو

در کنار استفاده از روغن ها و ماسک های رشد مو، شامپوهای ضد ریزش مو می تواند از ریزش موها جلوگیری کرده و به رشد مجدد موها کمک کند. بهترین شامپوها برای ریزش مو معمولاً حاوی پروتئین ، انواع ویتامینها و اسید آمینها هستند تا عناصر و مواد لازم برای بازسازی مو و رشد مجدد آنها را فراهم کنند.

همه ما دوست داریم موهای پرپشت، شاداب و جوان داشته باشیم. اما به دلایل متفاوتی ممکن است موهای ما دچار ریزش شود. عواملی مانند ژنتیک، هورمون ها، استرس، کشیدن سیگار و رژیم غذایی نامناسب همگی می توانند باعث ریزش مو شوند. اگر شما هم جزء میلیون‌ها افرادی هستید که از ریزش مو رنج می‌برند خبر خوب این است که راه‌هایی برای درمان آنها وجود دارد.

در این نوشتار ما قصد داریم تعدادی از بهترین شامپوهای ضد ریزش مو را خدمت کاربران سایت پالیز معرفی کنیم. اما قبل از آن به بررسی عوامل موثر بر ریزش مو می پردازیم.

عوامل موثر بر ریزش مو

ریزش حدود 100 تار مو به صورت روزانه طبیعی بوده و مشکل ساز نیست نگرانی زمانی ایجاد می شود که تعداد موهای ریزش شده در طی روز بیش از حالت طبیعی باشد. در این حالت افراد مشاهده می کنند که پرپشتی موهای سرشان به مرور زمان کم می شود. ریزش مو یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند برای درمان ریزش مو باید ابتدا دلایل ریزش مو را بدانید.

ریزش مو

تغییرات هورمونی

هورمون ها یکی از عوامل اصلی ریزش مو در مردان و زنان هستند. ” آندروژن ” هورمون جنسی مردانه و ” استروژن ” هورمون جنسی زنانه هستند. تستوسترون یکی از زیر مجموعه های هورمون آندروژن می باشد. در بدن مردان بیشتر هورمون تستوسترون ترشح می شود ولی میزان ترشح این هورمون در بدن زنان کمتر و به همان میزان تولید استروژن افزایش می یابد.

یکی از اشکال هورمون تستوسترون به نام دی هیدروتستوسترون می باشد. با افزایش سن در آقایان تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستوسترون DHT افزایش می یابد، ازدیاد هورمون DHT یکی از علل اصلی ریزش مو در مردان می باشد که به آن ریزش مو با الگوی مردانه یا ” آلوپسی آندروژنیک” گفته می شود.

در خانمها عدم تعادل هورمونی با هورمون های استروژن مرتبط است و می تواند در سه زمان کلیدی رخ دهد: قاعدگی، بارداری و یائسگی. در بدن زنان معمولا هورمون جنسی استروژن ترشح شده که باعث می شود موها بزرگتر و سریعتر رشد کند.

اما وقتی دوره قاعدگی فرا می رسد، ترشح این هورمون به شدت کاهش می یابد. در نتیجه موها ضعیف شده و سریعتر می ریزند و تراکم مو کاهش می یابد. کاهش ترشح استروژن در دوران بارداری نیز اتفاق می افتد بنابراین در این دوران نیز زنان شاهد ریزش موهای سر خود هستند.

در زمان یائسگی، زنان حدود 80 درصد استروژن خود را از دست می دهند و به میزان بیشتری هورمون دی هیدروتستوسترون DHT ترشح می شود. در نتیجه در دوران یائسگی خطر ریزش مو بسیار بیشتر از دوران بارداری و قاعدگی خواهد بود. در زنان هورمونها عامل ریزش 15 تا 20 درصد موها هستند.

عامل ارثی و ژنتیکی

عوامل ژنتیکی عمدتاً به ریزش مو در مردان مربوط می شود. طاسی می‌تواند توسط والدین و به طور خاص توسط مادران منتقل شود. بنابراین اگر در خانواده مادری دارای طاسی یا کم پشتی موها هستید. احتمال اینکه شما نیز دچار این مشکل شوید بسیار بالا می باشد. ژنتیک به جای ریزش مو دیررس منجر به ریزش موی زودرس می شود بنابراین بیشتر افراد در اوایل دوران جوانی ریزش مو ازثی را تجربه می کنند.

شوک های عاطفی و استرس

حالات روحی می تواند بر روی وضعیت موهای ما تأثیرگذار باشد زیرا شرایط روحی در تنظیم هورمونها نقش دارند. استرس، اضطراب یا یک شوک عاطفی بزرگ می تواند منجر به ریزش مو شود. زمانی که استرس و اضطراب افزایش پیدا کند بر ترشح هورمون ها تأثیر منفی می گذارند.

این مورد باعث می شود فاز استراحت فولیکول های مو زودتر اتفاق افتد. در نتیجه رشد مناسب موها انجام نشود. از طرف دیگر شوک های عاطفی باعث می شود بدن انرژی خود را به عملکردهای ضروری اختصاص دهد و در نتیجه انرژِی کافی به رشد موهای سر نرسد.

رژیم غذایی نامناسب

رژیم غذایی در سلامت بدن ما نقش دارد. یک رژیم غذایی غنی و متنوع می تواند رشد موها را افزایش داده و از ریزش آنها جلوگیری کند. برعکس یک رژیم غذایی نامناسب مواد لازم برای رشد مناسب موها را فراهم نکرده و در نتیجه به مرور زمان موها دچار ضعف شده و شروع به ریزش می کنند.

پیشنهاد مطالعه  12 مورد از خواص گردو برای سلامتی بدن

اگر بدن از نظر مواد غذایی دچار کمبود باشد خطر آلوپسی آندروژنیک نیز بیشتر می شود. کمبود مواد مغذی مانند آهن، ویتامین B، مس، سیلیکون و روی می تواند منجر به کاهش تراکم مو شود. به همین دلیل است که افراد مبتلا به اختلالاتی مانند بی اشتهایی یا پرخوری عصبی بیشتر در معرض ریزش مو می باشند.

معمولا استفاده از بهترین شامپو برای جلوگیری از ریزش مو می تواند با تامین مواد غذایی لازم برای رشد موها به جلوگیری از ریزش موها کمک کند.

تقویت مو با تغذیه مناسب

درمان های دارویی

درمان های دارویی مختلف نیز می توانند باعث ریزش مو شوند. مثلاً شیمی درمانی که با هدف درمان سرطان با دارو انجام می شود باعث ریزش تمام موهای بدن می شود. مصرف قرص‌های ضدبارداری، رقیق‌کننده‌های خون، داروهای ضدافسردگی، داروهای ضد فشار خون، داروهای درمان کننده تیروئید، رتینوئیدها، داروهای حاوی لیتیوم و همچنین برخی درمان‌های ضد التهابی و کاهش دهنده کلسترول موجب افزایش ریزش موها می شود.

کشیدن سیگار

کشیدن سیگار باعث کاهش اکسیژن رسانی به موهای سر می شود. دود سیگار از هزاران ماده شیمیایی سمی تشکیل شده است مضرات دود سیگار به حدی است که اثرات آن بر روی موها را با شیمی درمانی مقایسه کرده اند. بهترین شامپوها برای ریزش مو و تقویت موها با داشتن مواد و عناصری مانند کافئین می توانند به افزایش گردش خون و افزایش اکسیژن رسانی به فولیکولهای مو شوند.

تغییر فصول

پاییز و بهار فصلهای هستند که اغلب ریزش مو در آنها اتفاق می‌افتد. در تابستان، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید، مراحل رشد مو را مختل می کند. هیدراتاسیون یا آبرسانی فرآیندی است که در آن آب از هوا جذب شده و به سلول‌های پوست منتقل می‌شود. هیدراتاسیون که یک عامل کلیدی برای سلامتی موهاست معمولا در فصل تابستان کاهش پیدا می کند و در اواخر تابستان این کاهش به اوج خود می رسد که باعث ریزش مو در فصل پاییز می شود.

در فصل زمستان نور (که برای سلامت مو ضروری است) کمتر می شود. کاهش میزان نور و دما باعث اختلال در مراحل مختلف چرخه مو می شود. باز هم عواقب این عامل چند ماه بعد، یعنی در فصل بهار با کاهش تراکم موها قابل مشاهده است.

پس از بررسی چند عامل مهم در ریزش مو در اینجا چند مورد از بهترین شامپوها برای ریزش مو را معرفی می کنیم :

فولیکا ، بهترین شامپو برای ریزش مو ایرانی

اگر به دنبال شامپویی هستید که بتواند موهای آسیب دیده شما را ترمیم کرده و آنها را قوی و پرپشت کند، همچنین از ریزش آنها در آینده نیز جلوگیری کند، شامپو ضد ریزش فولیکا یک شامپوی ایده ال برای شما است.

بهترین شامپو ضد ریزش مو فولیکا

این شامپو حاوی ویتامین های B6 و B7 است که موجب تقویت موها شده و از ریزش آنها جلوگیری می کند. همچنین این محصول دارای عصاره گیاه آرنیکا می باشد که با افزایش جریان خون در سطح پوست سر باعث افزایش ضخامت موها می شود. این عصاره همچنین با تغذیه و آبرسانی مناسب به فولیکولها موهای نازک و آسیب دیده موجب تقویت آنها شده و رشدشان را افزایش می دهد.

یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده موها کلاژن است افزایش میزان کلاژن در فولیکولهای مو سبب افزایش ضخامت و استحکام موها و جلوگیری از ریزش آنها می شود. شامپو تقویت کننده فولیکا حاوی کلاژن هیدرولیز شده می باشد که موجب تقویت ساختار مو می شود.

شامپو ضد ریزش مو فولیکا با فرمولاسیون منحصر به فرد باعث پاکسازی آلودگی و چربی از سطح موها شده و موها را کاملا تمیز کرده و به آنها شادابی و درخشندگی می دهد. اگر بدنبال بهترین شامپو ایرانی برای ریزش مو هستید شامپو فولیکا می تواند اولین گزینه شما باشد.

شامپو بیوتی دریم یکی از بهترین شامپوها برای ریزش مو

شامپوی مدل بلوط-قهوه بیوتی دریم بهترین شامپو برای ریزش مو و تقویت آن می باشد. این شامپو حاوی ویتامین B , E و پروتئین هیدرولیز شده برنج است که به موها شادابی و انعطاف پذیری داده و از خشکی و شکنندگی آنها جلوگیری می کند. کافئین از ترکیبات اصلی سازنده این شامپو می باشد که باعث افزایش گردش خون در پوست سر شده و از ریزش موها جلوگیری به عمل می آورد. یکی از فواید استفاده از شامپو ضد ریزش مو بیوتی دریم افزایش میزان تراکم موها می باشد.

شامپو بیوتی دریم یکی از بهترین شامپوها برای ریزش مو

با استفاده مداوم از این محصول، کاهش زیادی در ریزش مو تجربه کرده و موهای سالم تری خواهید داشت. از دیگر ویژگی های این شامپو تقویت مو در برابر آسیب‌های محیطی ، ترمیم موهای آسیب دیده و افزایش حجم و درخشندگی موها می باشد.

پیشنهاد مطالعه  سالم ترین غذاهای روی زمین

اگر شکستگی و نازک شدن موها مشکل اصلی شماست راه حل شما استفاده از بهترین شامپو ضد ریزش مو برند بیوتی دریم است. زیرا این محصول با داشتن عناصر و موادی مانند عصاره بلوط، عصاره جو دوسر و عصاره رزماری به موها ضخامت و استحکام می دهد. عصاره بلوط موجود در این شامپو به دلیل داشتن اسید چرب امگا 6 باعث ترمیم موهای آسیب دیده می شود.

شامپو ضد ریزش سریتا

شامپو کنترل کننده مو سریتا به دلیل داشتن کافئین باعث بهبود گردش خون در سطح پوست سر و تغذیه بهتر فولیکولهای مو شده که این امر موجب افزایش ضخامت و استحکام موها می شود. کافئین موجود در شامپو سریتا خیلی سریع جذب پوست سر می شود به همین جهت هنگام استفاده از آن احساس خنکی در پوست سرتان خواهید کرد.

این شوینده همچنین دارای ویتامینهای B و E که موجب تقویت و شادابی موها شده و به ترمیم موهای ضعیف ، نازک و آسیب دیده کمک زیادی می کند. شامپو ضد ریزش سریتا حاوی عصاره گیاهی ساءپالمتو است که با مهار هورمون تستوسترون از ریزش موی هورمونی جلوگیری می کند.

شامپو سریتا یکی از بهترین شامپوها برای ریزش مو است این شامپو با داشتن عصاره گیاهی رزماری، گزنه، نعناع فلفی و عصاره مریم گلی باعث افزایش حجم موها شده و درخشندگی و شادابی را برای موها به ارمغان می آورد.

شامپو الپسین یکی دیگر از بهترین شامپوها برای ریزش مو

اگر جزء افرادی هستید که موهایتان ضعیف، نازک و شکننده‌ای است به شما شامپو ضد ریزش الپسین را پیشنهاد می کنیم. شما با استفاده از این محصول شاهد ترمیم موهای آسیب‌دیده خود خواهید بود.

شامپو ضد ریزش الپسین

این شامپو حاوی کافئین است که با ریزش موی هورمونی مردانه یا همان آلوپسی آندروژنتیک مقابله می کند. آلوپسی آندروژنتیک در اثر حساسیت بیش از حد فولیکول‌های مو به هورمون DHT ایجاد می‌شود. همچنین این شامپو موجب پاکسازی و از بین بردن چربی اضافی و کثیفی موهای سر بدون خشک کردن مو یا پوست سر می شود.

شامپو ضد ریزش مو آلپسین دارای عنصر روی، ویتامین و روغن کرچک می باشد. روغن کرچک به رشد موها کمک می کند به همین دلیل از زمان قدیم از این روغن برای پر پشت شدن ابروها و مژه ها و ضخیم شدن موهای سر استفاده می کردند. نتیجه استفاده مداوم از این شامپو موهای سالم تر و قوی تر است.

رنگ کردن، سشوار کردن و استفاده از مواد حالت دهنده و سایر کارهایی که برای حالت دادن به موهای خود انجام می دهید می تواند باعث آسیب به موها شود. اگر موهایتان به دلیل حالت دادن زیاد نازک شده است می توانید از بهترین شامپو برای ریزش مو الپسین استفاده کنید.

اگر آسیب زیادی به موها زده اید و نیاز به تغذیه موهای خود دارید، ویتامین B5 موجود در این شامپو به موهای شما جان می بخشد. در حالی که شامپوهای دیگر ممکن است برای نازک شدن فعال موها بهتر باشند اگر مشکل شما فقط با موهای کم براق طبیعی است، این یک محصول عالی برای امتحان است.

شامپو ضد ریزش مو کلیر

شامپو کلیر یکی از بهترین شامپوها برای ریزش مو است. شامپو ضد ریزش مو CLEAR مردانه با فرمولاسیون ویژه برای جلوگیری از ریزش مو در مردان مناسب است. این محصول با عصاره قهوه پوست سر را تغذیه کرده و از ریزش مو جلوگیری می کند. افزایش رشد موها شادابی و درخشندگی از دیگر ویژگی های شامپو ضد ریزش کلییر است.

شامپو سینره یکی از بهترین شامپوهای ایرانی برای ریزش مو

پنجمین محصول لیست بهترین شامپو برای ریزش مو شامپو ضد ریزش سینره است. این محصول با داشتن عصاره نجل بومی آمریکا موسوم Saw Palmetto به و همچنین ویتامین های E و B5 باعث تقویت موها شده و از ریزش آنها جلوگیری می کند. ویتامین E یک آنتی اکسیدان‌ قدرتمند است که به کاهش استرس اکسیداتیو و پیشگیری از ریزش مو کمک می‌کند.

یکی از مهمترین دلایل ریزش مو کمبود ویتامین ها و مواد معدنی بدن است علاوه بر ویتامین های نامبرده شده شامپو ضد شوره برند سینره دارای عنصر روی نیز می باشد که یکی از مهمترین عناصر برای رشد موها است. شامپو سینره با افزایش میزان گردش خون در پوست سر اکسیژن و مواد غذایی را به فولیکولهای مو رسانده و باعث افزایش رشد موها می شود.

این شامپو همچنین برای افرادی که پوست سر چرب دارند و ریزش موهای در اثر چربی اضافی پوست سر است مناسب می باشد زیرا با داشت فرمولاسیون قوی چربی ها و آلودگی را از سطح پوست سر و موها زدوده و امکان تنفس به پوست سر می دهد.

اشتراک گذاری در :
به این مطلب امتیاز دهید :
4.6/5
شاید این مطالب را هم بپسندید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا