نحوه ثبت نام فروشنده در سیستم فروشندگی پالیز

در عصر ما کسب و کارها دچار تغییرات زیادی شده اند. امروزه کسب درآمد از وب سایت ها و داشتن فروشگاه اینترنتی یکی از ساده ترین روش های است که افراد از آن درآمد به دست می آورند.

ساخت فروشگاه در سایت پالیز بسیار راحت و آسان است و احتیاج به مهارت خاصی ندارد. در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید در سایت به عنوان فروشنده مشغول به کار شوید و سپس مراحل مربوط به ثبت نام را قدم به قدم مانند آموزش انجام دهید.

مرحله اول : ثبت نام فروشنده

جهت فروشنده شدن در سایت پالیز ابتدا باید در این سایت ثبت نام کنید. برای ثبت نام می توانید از طریق این لینک یا از طریق دکمه « ورود / ثبت نام » در قسمت هدر سایت اقدام کنید. با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه ثبت نام سایت پالیز می شوید.

همانطور که در تصویر می بینید صفحه دارای 2 کادر ورود و عضویت است. در کادر مربوط به عضویت گزینه ای به نام « من یک فروشنده هستم » وجود دارد اگر تیک این گزینه را بزنید کادر مربوط به ثبت نام فروشنده برای شما باز می شود.

نحوه ثبت نام فروشنده در سیستم فروشندگی پالیز

برای ثبت نام باید نام ، نام خانوادگی ، ایمیل معتبر ، شماره موبایل ، رمز عبور ، نام فروشگاه و آدرس فروشگاه را وارد کنید و سپس تیک گزینه تمام قوانین و مقررات سایت را مطالعه کرده ام و آن را قبول دارم را بزنید و بر روی دکمه عضویت کلیک کنید.

نکته 1 : رمز عبور باید حداقل 8 حرف شامل حروف بزرگ انگلیسی ، حروف کوچک انگلیسی ، عدد و کاراکترهای خاص مانند @ # $ % ! و …. باشد.

نکته 2 : نام فروشگاه بهتر است مختصر و مفید و معرف کسب و کار شما باشد و براحتی در ذهن ها بماند. از قرار دادن علائمی مانند خط تیره ، نقطه ، پرانتز ، گیومه ، ویرگول در نام فروشگاه خودداری کنید.

نکته 3 : آدرس فروشگاه همان نام لاتین فروشگاه است که سیستم به صورت خودکار بر اساس نام فارسی آن را می سازد. البته شما می توانید نام لاتین را نیز تغییر دهید. اگر فروشگاه دیگری با این نام در سایت وجود نداشته باشد سیستم در دسترس بودن نام را اعلام می کند ولی اگر فروشگاه دیگری با این نام در سایت وجود داشته باشد سیستم اعلام می کند که شما نمی توانید این نام را انتخاب کنید و باید نام فروشگاه خود را تغییر دهید.

نکته 4 : فروشندگان قبل از ثبت نام حتما باید قوانین مربوط به فروشندگی را با دقت مطالعه کرده و از تمامی موارد آن آگاهی داشته باشند. می توانید از طریق این لینک با قوانین و مقررات سایت پالیز آشنایی پیدا کنید.

نحوه ثبت نام فروشنده در سیستم فروشندگی پالیز

در این مرحله باید به ایمیل خود وارد شوید و بر روی « لینک تایید ایمیل » ارسال شده توسط سایت پالیز کلیک کرده تا حساب کاربری شما فعال شود. در غیر این صورت با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نمی توانید به داشبورد فروشندگی خود وارد شوید.

بعد از انجام این مراحل ثبت نام شما تکمیل شده و وارد بخش داشبورد فروشندگی می شوید.

تبریک می گویم! اولین مرحله از ساخت فروشگاه خود را پشت سر گذاشید. در مرحله دوم باید اطلاعات پروفایل خود را تکمیل کنید.

مرحله دوم : تکمیل اطلاعات پروفایل

در این مرحله صفحه داشبورد فروشندگی خود را می بینید. در قسمت راست صفحه گزینه های مختلفی مانند داشبورد ، محصولات ، سفارشات ، کوپن ها ، گزارشات ، نظرات و برداشت و …. را مشاهده می کنید. در قسمت وسط صفحه نیز اطلاعات مختلفی در مورد فروش ، درآمد و سفارشات و …. را می بینید که چون فعلا فروش نداشته اید این قسمت برای شما صفر می باشد.

پیشنهاد مطالعه  افزودن محصول به فروشگاه

در بالای صفحه سیستم از شما می خواهد که پروفایل خود را تکمیل کنید. در این مرحله ابتدا باید بنری برای فروشگاه خود انتخاب کنید.

داشبورد فروشنده

قدم اول : تکمیل اطلاعات ثبت نامی

برای تکمیل اطلاعات ثبت نامی بر روی دکمه تنظیمات کلیک کنید. با ورود به صفحه جدید در ابتدا از شما می خواهد که بنری را برای فروشگاه خود آپلود کنید با زدن دکمه ” بارگذاری بنر ” صفحه جدیدی باز می شود در این صفحه بر روی دکمه گزینش پرونده ها کلیک کنید. کادر جدیدی باز می شود که می توانید از طریق این کادر از بین تصاویر موجود در رایانه یا گوشی موبایل خود یکی را به عنوان بنر فروشگاه انتخاب کنید.

بنر فروشگاه باید طولی بین 500 تا 800 پیکسل و عرضی بین 250 تا 400 پیکسل داشته باشد بهترین سایز برای بنر فروشگاه 625 در 300 پیکسل است.

در بخش بعدی از شما می خواهد تصویری برای پروفایل خود انتخاب کنید ( بهتر است تصویر انتخاب شده مربعی و 150 در 150 پیکسل باشد ) روش بارگذاری تصویر پروفایل مانند روش بارگذاری بنر است و براحتی می توانید مانند مرحله قبل بارگذاری را انجام دهید.

نکته : عکس بنر و لوگوی فروشگاه شبیه تابلوی مغازه و نشان دهنده کسب و کار شما است. بهتر است این عکس ها جذاب ، باکیفیت و معرف برند و هویت شما باشد.

آپلود بنر

نام فروشگاه که از قبل مشخص کرده بودید در قسمت بعد نیز نمایش داده می شود. می توانید در صورت تمایل در این بخش نام فروشگاه خود را عوض کنید. در کادر بعدی از شما می خواهد که برای فروشگاه خود از بین دسته بندی های پیش فرض موجود در سایت یکی را انتخاب کنید ( دسته انتخاب شده باید متناسب با فروشگاه شما باشد مثلا اگر شما در زمینه فروش پوشاک کار می کنید باید دسته بندی پوشاک را انتخاب کنید )

در قسمت بعد سیستم از شما می خواهد که تعداد محصولات نمایش داده شده در صفحه فروشگاه خود را مشخص کنید.

دسته بندی محصولات

در کادر بعدی باید آدرس محل سکونت و کدپستی خود را وارد کنید ( اطلاعات مربوط به محل سکونت و کدپستی باید دقیق وارد شود ) در بخش آخر نیز شماره تلفن وارد کرده در بخش ثبت نام را باید دوباره وارد کنید.

نکته : شماره تلفن و آدرس محل سکونت و کدپستی را باید دقیق وارد کنید زیرا راه ارتباطی با فروشنده از طریق همین شماره همراه است و همچنین برای بازگشت سفارش در صورت مشکل و مغایرت محصول با سفارش مشتری به آدرس فروشنده نیاز است.

ثبت محل سکونت

در انتهای صفحه چند گزینه وجود دارد که می توانید هر کدام از آنها را که مورد نیازتان است را تیک بزنید. گزینه اول نمایش ایمیل در صفحه فروشگاه است. اگر می خواهید ایمیل شما در صفحه فروشگاه نمایش داده شود باید این گزینه را تیک بزنید.

گزینه بعدی مربوط به محصولات بیشتر است با تیک زدن این گزینه در صفحه مربوط به محصول کادری ایجاد می شود که لیستی از دیگر محصولات شما نیز نمایش داده می شود.

در مرحله بعد می توانید زمان باز و بسته بودن فروشگاه در طول هفته را مشخص کنید. اگر می خواهید تنظیمات مربوط به این گزینه را انجام دهید باید بر روی کادر روبروی هر یک از روزها کلیک کرده و حالت باز بودن یا بسته بودن فروشگاه را انتخاب کنید. همچنین می توانید ساعات باز بودن فروشگاه در یک روز را نیز در این بخش مشخص کنید.

پیشنهاد مطالعه  نحوه تسویه حساب و برداشت وجه

در قسمت بعد می توانید عنوان باز بودن و بسته بودن فروشگاه را نیز در کادر مربوط به آن وارد کنید.

زمان بسته بودن فروشگاه

گزینه بعد مربوط به تخفیف ها می باشد. در این بخش می توانید کوپن ها و تخفیف های مربوط به فروشگاه خود را وارد کنید که البته الزام آور نیست. برای اینکار باید تیک گزینه مربوط به فعال کردن تخفیف فروشگاه را زده و در بخش حداقل مبلغ سفارش حداقل میزانی که مشتری باید خریداری کند تا تخفیف به او تعلق بگیرید و درصد تخفیف را وارد کنید.

بخش آخر نیز مربوط به بیوگرافی است که می توانید در صورت دلخواه توضیحاتی در مورد خود و فروشگاهتان در این قسمت وارد کنید.

بیوگرافی فروشنده

گزینه آخر نیز مربوط به تنظیمات پشتیبانی است در این مرحله می توانید نمایش دکمه پشتیبانی در فروشگاه و در صفحه محصول را فعال یا غیر فعال کنید. اگر تیک این گزینه را بزنید شما می توانید با مشتریان در ارتباط باشید برای هم پیغام گذاشته و یا به صورت آنلاین با هم گفتگو کنید.

فعال سازی پشتیبانی

در مرحله آخر بر روی گزینه بروزرسانی تنظیمات کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. بعد از انجام این مراحل حدود 45 درصد از پروفایل تکمیل شده است. در مرحله بعد از ما می خواهد تا شماره حساب و شماره شبا خود را برای تراکنش های بانکی وارد کنیم.

قدم دوم : ثبت اطلاعات بانکی

برای ثبت اطلاعات بانکی وارد بخش تنظیمات » پرداخت شوید. در این صفحه چندین کادر می بینید. در کادر اول باید نام صاحب حساب را وارد کرده و در کادر دوم باید نوع حساب یعنی شخصی یا شرکتی را انتخاب کنید. در کادر سوم باید شماره حساب و در کادر بعدی شماره کارت خود را وارد کنید.

ورود اطلاعات بانکی

در ادامه باید نام بانک ، آدرس بانک شماره شبا و کد سویفت بانک ( این گزینه الزام آور نیست ) را وارد کنید. در آخر تیک گزینه « تایید می کنم صاحب حساب هستم » را زده و برای ذخیره شدن اطلاعات بر روی گزینه افزودن حساب کلیک کنید.

اطلاعات بانکی

در سیستم فروشندگی پالیز وقتی فروشی انجام می شود ابتدا هزینه فروش به حساب سایت ریخته می شود. بعد از تایید رضایت مشتری از خرید ، مدیریت سایت براساس اطلاعات وارد شده در صفحه اطلاعات بانکی ، هزینه مربوطه را به حساب فروشنده واریز می کند. پس ورود دقیق اطلاعات حساب بانکی در این صفحه بسیار ضروری است.

با تکمیل این صفحه حدود 90 درصد از پروفایل تکمیل شده است و برای 10 درصد باقی مانده باید مشخصات مربوط به شبکه های اجتماعی خود را وارد کنید.

قدم سوم : وارد کردن اطلاعات شبکه های اجتماعی

برای تکمیل پروفایل باید وارد بخش تنظیمات > پروفایل شبکه اجتماعی شوید. در این بخش می توانید آدرس مربوط به پروفایل شبکه های اجتماعی خود مانند فیسبوک ، توییتر ، اینستاگرام و …. را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات بر روی دکمه بروزرسانی تنظیمات کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره شود. با انجام این مورد پروفایل شما تکمیل شده و بالای صفحه این مورد اعلام می شود.

پروفایل اجتماعی

بسیار خوب تا اینجا شما توانسته اید مراحل مربوط به ثبت نام و تکمیل پروفایل خود را انجام دهید. در مرحله بعد شما باید مشخصات محصولات خود را در صفحه محصولات وارد کنید. در آموزش های بعدی با نحوه بارگذاری اطلاعات محصولات آشنا خواهید شد.

پیمایش به بالا